V knjigi Človekovo iskanje najvišjega smisla avtorja Viktorja E. Frankla se prepletata osebna izkušnja in globoka psihološka razmišljanja, ki izhajajo iz avtorjevega trpljenja med holokavstom. Frankl, dunajski psihiater in ustanovitelj logoterapije, v delu raziskuje temeljna vprašanja o smislu življenja, ki se postavljajo v najtežjih okoliščinah.
Knjiga, prvič izdana leta 1948, ponuja edinstven vpogled v Franklovo preživetje v koncentracijskih taboriščih, kjer se je soočil z nečloveškimi razmerami in izgubo bližnjih. Njegova spoznanja razkrivajo, da je sposobnost iskanja smisla ključna za preživetje in duševno zdravje. Frankl trdi, da je smisel mogoče najti tudi v najtežjih trenutkih, kar je osrednja tema njegove logoterapije, ki poudarja, da je življenje veliko več kot le biološki obstoj.
V knjigi se Frankl dotakne univerzalnih tem, kot so življenje, smrt, trpljenje in osebno prepričanje. Njegova prepričanja ostajajo aktualna tudi v sodobnem svetu, kjer se ljudje pogosto spopadajo z vprašanji o smislu in namenu svojega obstoja. Frankl z besedami: "Nihče nas ne bo prepričal, da je človek sublimirana žival, če bomo znali pokazati, da v njem tiči potlačeni angel," poudarja, da ima vsak posameznik potencial za višje duhovne in moralne vrednote.
Knjiga je obogatena s spremnimi študijami, ki prikazujejo razvoj logoterapije in njeno vlogo v sodobni psihologiji, ter slovarjem logoterapevtskega izrazja, kar dodatno osvetljuje Franklovo delo in njegove teorije. Človekovo iskanje najvišjega smisla tako ostaja pomembno branje za vse, ki iščejo odgovore na vprašanja o življenju in njegovem pomenu, ter ponuja upanje in navdih v iskanju lastnega smisla.
Bodite prvi in oddajte svoje mnenje