Indijsko raziskovalko in znanstvenico Vinod Verma v Evropi imenujejo prva dama ajurvede. Po doktorski disertaciji s področja reprodukcijske biologije, ki jo je zagovarjala v Indiji, je dr. Verma študirala nevrobiologijo na Pariški univerzi in pridobila drugi doktorat.
Raziskovanje je nadaljevala na Državnem inštitutu za zdravje v Bethesdi (ZDA) in na Max-Planckovem inštitutu v nemškem Freiburgu. Na vrhuncu svoje kariere v medicinskem raziskovanju pri nemški farmacevtski družbi je ugotovila, da je sodoben pristop do zdravstvene nege pravzaprav fragmentaren in neholističen, za povrh pa usmerja vse napore in vire v zdravljenje bolezni namesto v ohranjanje zdravja.
Zato je dr. Verma leta 1986 ustanovila NOW, da bi širila sporočilo o holističnem življenju in preventivnih zdravstvenih metodah ter spodbujala uporabo blage medicine ter različnih terapevtskih ukrepov samopomoči.
Odraščala je v strogi družinski ajurvedski tradiciji ob stari materi, ki je slovela po izjemnem ajurvedskem védenju in je bila nadarjena zdravilka. Minulih 21 let je dr. Verma študirala ajurvedo z učiteljem Acharya Vrat Sharmo z benareške Hindujske univerze in pridobila doktorski naslov.
Dr. Verma je strastna raziskovalka in se trudi zbirati živo ajurvedsko izročilo ter ga s knjigami razširiti po vsem svetu. Napisala je že več kot osemnajst knjig o jogi, ajurvedi, ženskah in partnerstvu. Knjige so bile prevedene v več jezikov. Poleg tega je avtorica številnih znanstvenih člankov. Za objavo je pripravljenih več njenih knjig. Veliko predava, nekaj mesecev na leto poučuje v Evropi, uri študente v svojih dveh indijskih središčih ter sodeluje v radijskih in televizijskih programih. Njen film o ajurvedi so si v 130 jezikih ogledali v 100 deželah.
Dr. Verma se ukvarja z več raziskovalnimi projekti o zdravilnih rastlinah in njihovi kombinaciji v zdravilih. Začela je tudi s projektom širjenja in spodbujanja uporabe ajurvedskih zdravil in jogijske terapije na indijskem podeželju. Redno predava učencem na kmečkih in oddaljenih himalajskih predelih, da bi širila modrost tradicionalne znanosti in medicine.
Dr. Verma je ustanovila Charaka School of Ayurveda, da bi izobrazila ljudi, ki jih zanima pristno ajurvedsko znanje, tako da bi védenje o ajurvedskem življenjskem slogu lahko predajali naprej in pomagali ljudem, da ne bi padli v kremplje mazaštvu.