Knjiga je namenjena staršem vseh otrok, ki so tako ali drugače dolgotrajno ali kronično bolni, prikrajšani ali hendikepirani, najsi gre za telesna ali duševna, prirojena ali pozneje v življenju pridobljena stanja, motnje oziroma diagnoze. Posebna je v tem, da se ne posveča posamičnim bolezenskim stanjem, temveč dogajanju, ko bolezen postane novi in nenadejani član družine.
Knjiga je posebna v tem, da se ne posveča posamičnim boleznim, ampak izključno temu, kar je pomembno v življenju družine, ki s kronično prizadetim članom živi v zelo posebnih razmerah. Tu so tudi nasveti in napotki staršem o tem, kako najbolje skrbeti za napredek in dobrobit vse družine in kako se upreti skušnjavi, da bi vso energijo in pozornost posvetili bolezni in bolnemu človeku.
Govori tudi o tem, kaj lahko starši ukrenejo, da bi kar najbolje poskrbeli za kakovost svojega odnosa do bolnega otroka in njegove nadvse običajne potrebe po razvoju samospoštovanja, samozavesti, osebne integritete in odgovornosti. Kronično bolni otroci se v teh potrebah čisto nič ne razlikujejo od drugih otrok, toda težnja po tem, da kronično bolne poosebljamo z njihovo boleznijo, je tako močna, da je zelo pomembno, da družina, ko je nujno, sama poskrbi za ohranjanje ravnovesja med boleznijo in zdravjem – nujno pa je domala vselej!
Bodite prvi in oddajte svoje mnenje