Knjiga Naučimo se meditirati avtorja Geše Rabtena je dragocen vodič, ki bralcem ponuja jasne in praktične smernice za razvoj meditacijske prakse. Avtor, ki izhaja iz bogate budistične tradicije, se osredotoča na to, kako lahko meditacija postane del našega vsakdana in kako jo lahko uporabimo za izboljšanje kakovosti življenja. V knjigi raziskuje različne tehnike meditacije ter njihov pomen pri obvladovanju uma in čustev.
Geše Rabten poudarja, da je ključno razviti sposobnost osredotočanja in nadzora nad umom, kar omogoča učinkovito meditacijo. Bralci se naučijo, kako vzpostaviti redno prakso, ki vključuje tako formalne meditacijske seje kot tudi vsakodnevne aktivnosti. Avtor svetuje, naj se meditacija izvaja z zavedanjem in pozornostjo, kar omogoča globlje razumevanje sebe in sveta okoli nas.
Knjiga je zasnovana tako, da bralcem pomaga premagati ovire in izzive, s katerimi se srečujejo pri meditaciji. S svojimi modrostmi Geše Rabten ponuja praktične nasvete, ki spodbujajo bralce k dosledni praksi in samorefleksiji. Naučimo se meditirati je tako nepogrešljiv vir za vse, ki želijo raziskati globine meditacije in njene koristi v vsakdanjem življenju.
O avtorju
Geše Rabten je bil ugledni tibetanski budistični učitelj in filozof, rojen leta 1921 v Dhargye na vzhodnem Tibetu. Njegovo izobraževanje se je odvijalo v samostanu Sera v Lhasi, kjer je pridobil sloves velikega učenjaka in mojstra meditacije. Po pobegu v Indijo leta 1959 je postal učitelj Lamam Yeshe in Lamam Zopa Rinpoche ter se kasneje leta 1960 pridružil duhovnemu osebju Njegove Svetosti Dalajlame.
Geše Rabten je bil ključen pri prenosu budističnih naukov na Zahod, saj je leta 1969 začel poučevati dharmo zahodnim učencem v Dharamsali. Njegova predanost učenju in praksi meditacije je pripomogla k širjenju budizma v Evropi, ko se je leta 1974 preselil v Švico. Njegova dela, ki vključujejo praktične nasvete za meditacijo in duhovno prakso, so še danes pomemben vir za tiste, ki iščejo globlje razumevanje budizma in meditacije. Geše Rabten je s svojim znanjem in modrostjo vplival na številne učence ter prispeval k razvoju budistične skupnosti na Zahodu. Njegova zapuščina živi naprej skozi učenja, ki jih je delil s svetom.
Bodite prvi in oddajte svoje mnenje