Odprti dialogi

Inovativen dialoško-mrežni pristop k duševnim stiskam

Kako sodelovati, kadar je stiska prehuda, da bi jo reševali sami.
Napiši mnenje
Jezik:
Leto izdaje:
Mere:
16,5 x 21 cm
Prevajalec:
Strani:
251
Vezava:
39,90 
Na zalogi
978-961-7205-30-5
+
Dodaj na seznam želja

V svoji prelomni knjigi Odprti dialog priznanima strokovnjakoma Jaakku Seikkuli in Tomu Eriku Arnkili uspe predstaviti fascinantno perspektivo o tem, kako smo ljudje neprestano vpeti v mrežo odnosov in dialogov. Avtorja razkrivata, kako naši notranji pogovori nikoli niso zares samostojni, temveč so vedno prepleteni z glasovi ljudi, ki so ali so bili pomemben del našega življenja.

To ni le še ena knjiga o komunikaciji - je poglobljen vpogled v to, kako naši odnosi in pogovori oblikujejo naše razumevanje sveta in nas same. Avtorja predstavita inovativen pristop, ki presega tradicionalno razumevanje dialoga in odpira vrata novemu načinu povezovanja med ljudmi.

Posebna vrednost knjige je v tem, da pokaže, kako lahko pristni dialog postane orodje za osebno preobrazbo. Ko so ljudje resnično slišani in ko lahko v varnem prostoru delijo svoje misli in izkušnje, se začne proces opolnomočenja. Ta jim omogoča, da prevzamejo aktivnejšo vlogo pri oblikovanju svoje prihodnosti.

Odprti dialog ni zgolj teoretično delo - je praktičen vodnik za vsakogar, ki si želi poglobiti svoje odnose in izboljšati komunikacijo. Avtorja na dostopen način predstavita, kako lahko z zavestnim vključevanjem različnih glasov v naše pogovore ustvarimo prostor za pristnejše povezave in bogatejše razumevanje sebe in drugih.

To je nepogrešljivo branje za terapevte, svetovalce, učitelje in pravzaprav vsakogar, ki si želi razviti bolj avtentične in izpolnjujoče odnose. Knjiga nam pomaga razumeti, da je pot do osebne rasti in pozitivnih sprememb vedno odprta preko iskrenega in odprtega dialoga.

O Avtorju:

Jaakka Seikkulo bi lahko opisali kot kliničnega psihologa z vizijo, ki je s svojim revolucionarnim pristopom odprtih dialogov postavil temelje za povsem nov način obravnave duševnih kriz. Namesto da bi psihotične motnje preprosto razumel kot trajne bolezni, Seikkula nanje gleda kot na človeku lastne odzive na življenjske stiske. Njegovo prepričanje je, da lahko te težave razrešimo skozi odprt, sočuten in empatičen pogovor - ne le z bolnikom, ampak vključujoč tudi njegovo družino ter prijatelje. Na ta način ustvarja podporno mrežo, kjer vsi prisotni postanejo del zdravilnega procesa. Seikkula torej ne le zdravi posameznika, ampak s svojim pristopom spreminja celoten način obravnave duševnega zdravja in nas uči, kako skozi dialog lahko dosegamo resnično globoke transformacije.

Tom Erik Arnkil je na področju socialne politike resnično inovativna sila, ki se predano posveča iskanju naprednih rešitev za kompleksne družbene izzive. Osrednje delo tega misleca je razvoj metodologije "dialogov predvidevanj," ki omogoča tesnejše in učinkovitejše sodelovanje med strokovnjaki in uporabniki socialnih storitev. Ključno vodilo Arnkilovega pristopa je potreba po povezovanju različnih strokovnih služb in področij ter po usklajenosti med njimi, da bi skupaj lahko bolje naslavljali zapletene socialne težave. S tem celostnim, večsektorskim pristopom Arnkil ponuja resnično izjemne rešitve za izzive, kot so družinska dinamika in dolgotrajna oskrba, ter omogoča ranljivim posameznikom učinkovitejšo podporo v njihovih težkih življenjskih situacijah.

 

Bodite prvi in oddajte svoje mnenje

Predlagani izdelki