Pooja Lakshmin, dr. med., specialistka za duševno zdravje žensk in redna sodelavka New York Timesa, je napisala knjigo Pristna skrb zase, v kateri raziskuje protislovja v industriji dobrega počutja. V tej težko pričakovani knjigi avtorica spreminja paradigmo skrbi zase.
V današnjem svetu se pogosto srečujemo z izrazom skrb zase, ki vključuje širok spekter dejavnosti in izdelkov, od razstrupljanja s sokovi do luksuznih spa tretmajev. Kljub temu dr. Lakshmin opozarja, da je to kulturno razumevanje skrbi zase pogosto nepopolno in manipulativno. Zgolj z nakupovanjem vedno novih pripomočkov ali udeležbe na tečajih meditacije, ne moremo rešiti svojih težav, saj še vedno iščemo rešitve zunaj sebe.
Pristna skrb zase je notranji proces samorefleksije in sprejemanja težkih odločitev v skladu z našimi vrednotami. Avtorica ponuja praktične strategije za postavljanje meja, premagovanje občutka krivde in povezovanje s svojim pristnim jazom. S pomočjo primerov iz svoje prakse in kliničnih raziskav dr. Lakshmin vodi bralke k resničnim in trajnostnim spremembam, kar vodi k osebni in družbeni revoluciji.
O avtorici:
Pooja Lakshmin, dr. med., je priznana psihiatrinja in redna avtorica New York Timesa, ki s svojo karizmo in ostrim intelektom postaja ena vodilnih glasov na področju duševnega zdravja, predvsem v kontekstu spola. Njena misija? Pomagati ženskam in marginaliziranim skupinam, da se osvobodijo okovov sodobnega trenda samopomoči – ki je vse prej kot pristna.
Leta 2020 je ustanovila Gemmo, platformo za duševno zdravje žensk, ki združuje zdravnike z vizijo pravičnosti in družbenih sprememb. Nič manj kot revolucija! Njena klinična praksa je namenjena tistim, ki se utapljajo v izgorevanju, perfekcionizmu in občutku, da nikoli niso dovolj. In da, zdravi tudi resna stanja, kot sta depresija in anksioznost.
Dr. Pooja dobro pozna pasti industrije dobrega počutja ali wellnesa, saj jih je izkusila na lastni koži. Njena knjiga Pristna skrb zase ni običajen priročnik, ampak ostro kritičen poziv k prenovi sistema, ki nas vse pušča na cedilu.
S svojo pronicljivostjo in strastjo za pravičnost dr. Pooja dokazuje, da skrb zase ni razkošje, temveč nuja. V njenem svetu so trajnostne spremembe ključne, tako na osebni kot družbeni ravni. Njeno delo navdihuje in hkrati postavlja ogledalo današnji družbi.
Bodite prvi in oddajte svoje mnenje